Hlavní navigace

Mozilla slaví kulatiny: deset let

Jiří Macich ml.

Už je to dlouhých deset let, co se začala psát historie projektu Mozilla a to oznámením uvolnění zdrojových kódů balíku Netscape Communicator 4. Mozilla si ovšem na své nejlepší období musela počkat několik dalších let. Balíku Mozilla Suite se příliš nedařilo. Větší úspěch přišel až s nástupem webového prohlížeče Mozilla Firefox a e-mailového klienta Mozilla Thunderbird. Oddělené produkty orientující se na masový trh nakonec pohřbily balík Mozilla Suite, na nějž se zatím nepříliš úspěšně snaží…

Doba čtení: 1 minuta

Už je to dlouhých deset let, co se začala psát historie projektu Mozilla a to oznámením uvolnění zdrojových kódů balíku Netscape Communicator 4. Mozilla si ovšem na své nejlepší období musela počkat několik dalších let. Balíku Mozilla Suite se příliš nedařilo.

Větší úspěch přišel až s nástupem webového prohlížeče Mozilla Firefox a e-mailového klienta Mozilla Thunderbird. Oddělené produkty orientující se na masový trh nakonec pohřbily balík Mozilla Suite, na nějž se zatím nepříliš úspěšně snaží navázat projekt SeaMonkey.

Z technologií, které patří do stáje jménem Mozilla, vycházejí ale i další programy jako třeba webový prohlížeč Flock, plánovací kalendář Sunbird či multimediální přehrávač Songbird. Z Firefoxu vycházely také novější verze znovuzrozeného prohlížeče Netscape Navigator, ovšem ty se nedokázaly příliš prosadit a tak společnost AOL vývoj Netscapu nedávno zřejmě již definitivně ukončila. (JasnaPaka Blog)

Našli jste v článku chybu?