Hlavní navigace

Mozilla uvolnila nástroj pro hledání chyb v prohlížečích

Jiří Macich ml.

Na setkání Black Hat v Las Vegas o počítačové bezpečnosti zástupci Mozilla Corporation představili nástroj na testování javascriptového enginu webových prohlížečů. Například ve Firefoxu objevil cca 280 chyb, z čehož by mělo mít 25 charakter bezpečnostní zranitelnosti. Doposud interní nástroj je nyní volně dostupný i pro vývojáře konkurenčních prohlížečů. Například tvůrci Opery jej chválí a říkají, že se jim podařilo díky tomuto nástroji od Mozilly objevit chyby v Opeře včetně jedné bezpečnostní…

Na setkání Black Hat v Las Vegas o počítačové bezpečnosti zástupci Mozilla Corporation představili nástroj na testování javascriptového enginu webových prohlížečů. Například ve Firefoxu objevil cca 280 chyb, z čehož by mělo mít 25 charakter bezpečnostní zranitelnosti. Doposud interní nástroj je nyní volně dostupný i pro vývojáře konkurenčních prohlížečů. Například tvůrci Opery jej chválí a říkají, že se jim podařilo díky tomuto nástroji od Mozilly objevit chyby v Opeře včetně jedné bezpečnostní trhlinky. (JasnaPaka Blog)

Našli jste v článku chybu?
6. 8. 2007 19:04
Rdm (neregistrovaný)
Jasně něco to říká o kvalitě prohlížeče, když Firefox je použitelný již od verze 1.0, ale Opera až od verze 9.0 ;)
6. 8. 2007 17:52
al (neregistrovaný)
Nelze nez zopakovat, ZALEZ! A muzes hned napsat dalsi clanek o pubescentech-zmrdech, hateApple, loveOpera, shitFirefox a pichani mladyho masa... Tvoji super inteligentni ctenari uz se urcite nemohou dockat.