Hlavní navigace

MPAA žaluje provozovatele Pullmylink.com

22. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V poslední době stále kontroverznější organizace MPAA sdružující velká americká filmová studia přišla s žalobou na provozovatele již nefunkčního webu Pullmylink.com. Pokračuje tak v boji proti šíření nelegálních kopií filmů a seriálů po Internetu. Tentokrát se pozornost právníků MPAA upřela na stránky, které sami o sobě žádný pirátský obsah neobsahovaly, ale odkazovaly na něj. Denně na Pullmylink.com zavítalo 12 tisíc návštěvníků, kteří viděli přes 39 tisíc stránek. MPAA tvrdí, že je to…

V poslední době stále kontroverznější organizace MPAA sdružující velká americká filmová studia přišla s žalobou na provozovatele již nefunkčního webu Pullmylink.com. Pokračuje tak v boji proti šíření nelegálních kopií filmů a seriálů po Internetu. Tentokrát se pozornost právníků MPAA upřela na stránky, které sami o sobě žádný pirátský obsah neobsahovaly, ale odkazovaly na něj. Denně na Pullmylink.com zavítalo 12 tisíc návštěvníků, kteří viděli přes 39 tisíc stránek. MPAA tvrdí, že je to nelegální profitování na porušování zákona. Obdobný spor vedla organizace MPAA i s provozovateli TorrentSpy, kteří nakonec svůj projekt odpískali.

Kritici na druhou stranu poukazují na údajnou absurdnost, protože podobně by MPAA mohla žalovat třeba i běžné vyhledávače, které taky ve výsledcích hledání mají odkazy na weby, odkud lze nelegální kopie filmové a televizní tvorby stáhnout a svým způsobem na nich též profitují, ovšem na druhou stranu to zase není jejich prvoplánový či dokonce výhradní účel. (CDR Info)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.