Hlavní navigace

Microsoft se chlubí úspěchem antimalwarového filtru v IE 8

12. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft se pochlubil, že jeho prohlížeč Internet Explorer 8 vyšel vítězně z testu organizace NSS Lab, která zkoumala schopnost pěti nejrozšířenějších browserů předejít stažení různých typů malwaru ze záškodnických webových stránek, respektive upozornit uživatele před přístupem na takový web. Internet Explorer 8 v rámci testu dokázal správně zamezit přístupu na 85 procent stránek s nežádoucím obsahem. O druhé až třetí místo se s úspěšností 29 procent dělí prohlížeče Apple Safari 4 a Mozilla…

Microsoft se pochlubil, že jeho prohlížeč Internet Explorer 8 vyšel vítězně z testu organizace NSS Lab, která zkoumala schopnost pěti nejrozšířenějších browserů předejít stažení různých typů malwaru ze záškodnických webových stránek, respektive upozornit uživatele před přístupem na takový web. Internet Explorer 8 v rámci testu dokázal správně zamezit přístupu na 85 procent stránek s nežádoucím obsahem. O druhé až třetí místo se s úspěšností 29 procent dělí prohlížeče Apple Safari 4 a Mozilla Firefox 3.5 (na začátku testu nebyl ještě ostrý Firefox 3.6 k dispozici). Na čtvrtém místě se umístil Google Chrome 4, který odhalil 17 procent záškodnických stránek. Opera 10 pětku uzavírá s úspěšností pod jedno procento. (Tisková zpráva)

Microsoft však také zároveň upozornil na bezpečnostní chybu, kterou obsahují Internet Explorer 6 a Internet Explorer 7, jejichž zastoupení mezi uživateli stále není zanedbatelné, takže není divu, že se objevená chyba již aktivně zneužívá. Může vést až ke vzdálenému spuštění záškodnického kódu. Microsoft proto nevylučuje, že zatím chybějící záplatu vydá mimo plán. Uživatelé zatím stále čekají i na opravu chyby spojené s klávesou F1, respektive voláním nápovědy. Pokud jde o nově objevenou chybu, tak pod Windows Vista zatím může její nebezpečnost snížit použití chráněného režimu v Internet Exploreru 7. V nejnovějším Internet Explorer 8 se prý problém neprojevuje. (Microsoft TechNet)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.