Hlavní navigace

MSIE 8 bude při prvním spuštění méně „vtíravý“

22. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft se rozhodl upravit chování prohlížeče Internet Explorer 8 bezprostředně při jeho prvním spuštění po nainstalování do systému. Pokud má uživatel přednastaven jako výchozí prohlížeč alternativní browser, Internet Explorer 8 se jej dotáže, jestli má být on nyní nastaven výchozím prohlížečem. Vývojáři Internet Exploreru ujišťují, že Internet Explorer 8 se nikdy bez souhlasu uživatele nenastaví výchozím prohlížečem namísto konkurence, ovšem nové řešení má být pro uživatele srozumitelnější.…

Microsoft se rozhodl upravit chování prohlížeče Internet Explorer 8 bezprostředně při jeho prvním spuštění po nainstalování do systému. Pokud má uživatel přednastaven jako výchozí prohlížeč alternativní browser, Internet Explorer 8 se jej dotáže, jestli má být on nyní nastaven výchozím prohlížečem. Vývojáři Internet Exploreru ujišťují, že Internet Explorer 8 se nikdy bez souhlasu uživatele nenastaví výchozím prohlížečem namísto konkurence, ovšem nové řešení má být pro uživatele srozumitelnější. Důvodem pro změnu byla prý zpětná vazba, úpravy budou zahrnuty do nejbližší kumulativní aktualizace.

Uživatelům alternativních prohlížečů se tedy nově zobrazí velmi jednoduché dialogové okno s dotazem Přejete si, aby byl Internet Explorer nastaven vaším výchozím prohlížečem? a s přepínači Ano nebo Ne, přičemž dopředu není vybrána žádná možnost, takže nehrozí pouhé odkliknutí. Dříve bylo toto okno součástí až osmé stránky průvodce prvním spuštěním Internet Exploreru 8. Nově také použitím expresního nastavení nedochází automaticky k nastavení redmondského browseru výchozím. (IE Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.