Hlavní navigace

Internet Explorer 8 čeká první kritická aktualizace

5. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na nadcházející druhé červnové úterý Microsoft avizoval uvolnění deseti záplat pro své produkty, což je největší porce oprav za několik posledních měsíců. První kritické opravy od svého vydání se dočká Internet Explorer 8. Není však jasné, jestli mezi desítkou červnových záplat je i oprava kritické chyby v DirectShow ve Windows 2000/XP a Windows Server 2003. Microsoft detaily o záplatách (co přesně a proč opravují) publikuje až po jejich vydání. Na seznamu chystaných záplat každopádně není…

Na nadcházející druhé červnové úterý Microsoft avizoval uvolnění deseti záplat pro své produkty, což je největší porce oprav za několik posledních měsíců. První kritické opravy od svého vydání se dočká Internet Explorer 8. Není však jasné, jestli mezi desítkou červnových záplat je i oprava kritické chyby v DirectShow ve Windows 2000/XP a Windows Server 2003. Microsoft detaily o záplatách (co přesně a proč opravují) publikuje až po jejich vydání. Na seznamu chystaných záplat každopádně není očekávaná záplata pro PowerPoint ve verzi pro Mac OS X.

Microsoft minulý měsíc vydal jednu velkou záplatu pro svůj prezentační nástroj, ovšem opravil jen verze pro Windows s tím, že na záplatě verzí pro Mac OS X se prý pracuje. Uplynul měsíc a záplata nikde a zatím není ani na seznamu oprav chystaných na červen, což někteří uživatelé Office pro Mac nesou hodně nelibě. (Microsoft Security Bulletin Advance Notification for June 2009)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.