Hlavní navigace

MTG ohlásila spuštění VideoRange, reklamního systému pro své videoslužby. Bude i v Česku

28. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

VideoRange má zefektivnit a zrychlit nákup videoreklamy na internetu a nabídnout inzerentům přesnější zásah vybraných cílových skupin. MTG službu zavede na všech trzích, kde působí.

Spuštění vlastního reklamního systému pro zadávání videoreklamy u video-on-demand služeb na internetu oznámila švédská mediální skupina Modern Times Group (MTG), která je polovičním vlastníkem české televizní skupiny Prima. Platforma VideoRange již funguje ve Švédsku, Norsku a Dánsku a v blízké době bude dostupná i v Pobaltí, Bulharsku a České republice. VideoRange je první službou svého druhu, která umožní nákup videoreklamy agenturami či inzerenty u prémiových videí dlouho dopředu, upozorňuje MTG. Skupina platformu nasadí na vlastních webech, v Česku např. u videotéky Prima Play.

K TÉMATU: Navzdory spekulacím společnost MTG Primu zatím neprodá, domnívají se analytici

VideoRange nejenže zefektivní a urychlí proces nákupu prémiové videoreklamy na internetu, ale také nabídne inzerentům přesnější zásah tím, že poskytuje přístup ke stále většímu množství dat. Výsledkem je, že inzerenti mohou postavit lepší a přesněji cílené kampaně,vysvětluje MTG. Skupina odhaduje, že v letošním roce půjde z celkových výdajů na internetovou reklamu zhruba 15 procent na videoreklamu u VOD služeb. Do roku 2020 by tento podíl měl vzrůst na 36 procent v zemích, kde působí VOD služby skupiny MTG. V těchto státech by měly výdaje na videoreklamu každoročně růst o 31 procent.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Spolumajitel Primy chce zainvestovat do českých a slovenských start-upů

Dlouhodobě se snažíme inovovat způsob našeho podnikání a start rychlé, digitální a flexibilní prodejní platformy pro online videoreklamu je dalším krokem v našem vývoji. Trh s prodejem této reklamy je stále mladý a naše služby jako první pokrývají v celé šířce profesionální televizní obsah a sportovní přenosy. Jsme rádi, že našim reklamním partnerům usnadníme používání našich zábavních digitálních platforem a že lépe pochopí potřeby svých zákazníků, prohlásil prezident a generální ředitel MTG Jørgen Madsen Lindemann. Skupina by měla v dohledné době oznámit start placené VOD služby v České republice podobné službě ViaPlay ve Skandinávii.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).