Hlavní navigace

MTG přijde s prvním severským 4K kanálem. Bude sportovní

13. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Skupina ho hodlá uvést na podzim, používat bude set-top boxy Samsung a vysílat se má přes satelit SES-5 z orbitální pozice 5 stupňů východně.

Placená platforma Viasat nabídne nejen první Ultra HD (4K) kanál ve Skandinávii, ale zároveň také půjde o první sportovní kanál s tímto rozlišením na světě, který bude šířen přes satelit. Sdělila to společnost SES s tím, že poprvé také pro přenos využije pozice 5 stupňů východně, kde nyní vysílá 475 stanic.

MTG se vedle SES (Astra) spojila i se Samsungem, který pro ni bude zajišťovat Ultra HD set-top boxy stejně, jako moduly do televizorů. Dostupné by – podle zprávy MTG – měly být už v průběhu léta.

K TÉMATU: Společnost MTG World se přejmenovala na Viasat World

SES Astra hlásí: Těšte se na stovky televizních stanic ve 4K

Nový kanál se má jmenovat Viasat Ultra HD a podle MTG má být spuštěn letos na podzim a určen pro Švédsko, Norsko, Dánsko a Finsko. Společnost SES pak ve své zprávě mluví už o přelomu léta a podzimu, takže uvidíme.

Sportovní 4K stanice Viasat Ultra HD má být zpočátku dostupná pro všechny zákazníky placené platformy Viasat mající k dispozici balíček se sportovními kanály. Vysílat se mají zejména přenosy z UEFA Champions League a také další sportovní pořady, ke kterým má MTG práva.

CIF - osobnosti

Viasat spoléhá s vysíláním svých přibližně 230 kanálů na služby SES již více než dvacet let a sport byl vždy považován za klíčový faktor nástupu Ultra HD, řekl Ferdinand Kayser, obchodní ředitel SES.

Po rozšíření o stanici Viasat Ultra HD se počet 4K kanálů vysílaných SES (Astra) zvýší na celkem 24, pokud bereme v úvahu i testovací kanály a regionální verze. Uvádí to společnost SES ve své tiskové zprávě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).