Hlavní navigace

MTV rozdala evropské ceny. Poprvé je viděli i čeští diváci

Evropští diváci lifestylových a hudebních kanálů pod hlavičkou MTV se včera dozvěděli, jak dopadlo jejich hlasování pro nejlepší hudebníky. Tentokrát se přesunula tato velká událost do španělského Madridu a vůbec poprvé ji mohli sledovat také tuzemští diváci. Česko-slovenská MTV vysílala Europe Music Awards v přímém přenosu s komentářem moderátora a dabéra Libora Boučka.

Absolutním vítězem, respektive vítězkou, se stala čtyřiadvacetiletá zpěvačka Stefani Joanne Angelina Germanotta, kterou zná celý svět pod jejím uměleckým jménem Lady Gaga. Prvenství jí patří v kategoriích Best Pop, Best Female a Best Song (Bad Romance). V mužské kategorii naopak bodoval idol náctiletých dívek Justin Bieber (Best Male, Best Push Act), který se zároveň staral o internetovou komunikaci s diváky a díky zájmu o jeho osobu byl povětšinou blog MTV nedostupný.

Nejlepším novým interpretem je třiadvacetiletá americká zpěvačka Ke$ha, interpretka hitů Tik Tok nebo Také It Off. Vítězství v kategorii Alternative si odnáší skupina Paramore. Zpěvačka Hayley Williams se nedávno podílela na velkém hitu Airplanes s rappem B.O.B. Nejlepší rockovou kapelou jsou podle diváků starého kontinentu 30 Seconds to Mars, interprety hrajícími na živo pak Linkin Park. V kategorii Hip Hop bodoval rapper Eminem.

Kompletní seznam vítězů naleznete na stránkách britské MTV.

Našli jste v článku chybu?