Hlavní navigace

MTV rozdala evropské ceny. Poprvé je viděli i čeští diváci

8. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
8. 11. 2010

Evropští diváci lifestylových a hudebních kanálů pod hlavičkou MTV se včera dozvěděli, jak dopadlo jejich hlasování pro nejlepší hudebníky. Tentokrát se přesunula tato velká událost do španělského Madridu a vůbec poprvé ji mohli sledovat také tuzemští diváci. Česko-slovenská MTV vysílala Europe Music Awards v přímém přenosu s komentářem moderátora a dabéra Libora Boučka.

Absolutním vítězem, respektive vítězkou, se stala čtyřiadvacetiletá zpěvačka Stefani Joanne Angelina Germanotta, kterou zná celý svět pod jejím uměleckým jménem Lady Gaga. Prvenství jí patří v kategoriích Best Pop, Best Female a Best Song (Bad Romance). V mužské kategorii naopak bodoval idol náctiletých dívek Justin Bieber (Best Male, Best Push Act), který se zároveň staral o internetovou komunikaci s diváky a díky zájmu o jeho osobu byl povětšinou blog MTV nedostupný.

MMF24

Nejlepším novým interpretem je třiadvacetiletá americká zpěvačka Ke$ha, interpretka hitů Tik Tok nebo Také It Off. Vítězství v kategorii Alternative si odnáší skupina Paramore. Zpěvačka Hayley Williams se nedávno podílela na velkém hitu Airplanes s rappem B.O.B. Nejlepší rockovou kapelou jsou podle diváků starého kontinentu 30 Seconds to Mars, interprety hrajícími na živo pak Linkin Park. V kategorii Hip Hop bodoval rapper Eminem.

Kompletní seznam vítězů naleznete na stránkách britské MTV.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).