Hlavní navigace

Multiplex 2 Českých Radiokomunikací opět s pěti programovými pozicemi

2. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
2. 1. 2012

České Radiokomunikace dnes odpojily programovou pozici v zemském multiplexu 2, která tu zbyla po ukončení vysílání televize Prima. V této síti už je tak opět šířeno pět programů, jako tomu bylo doposud. Multiplex 2 obsahuje stanice TV Barrandov, Nova, Nova Cinema, Prima family a Prima Cool. Šest programových pozic tu bylo šířeno pouze několik dní pro snazší přechod diváků na novou stanici.

K TÉMATU: Prima family už v multiplexu 2 vysílá monoskop s informačním tex­tem

MMF24

Kanál označený jako Prima family se objevil v zemském digitálním multiplexu 2 ve čtvrtek večer. Tehdy obsahoval pouze obrazovku s barevnými pruhy (monoskop), ve které byla bílým písmem na černém podkladě uvedená informace, že si na tomto místě mohou diváci naladit od 1. ledna nový televizní kanál. V tento den pak došlo k prohození stavu Prima family a Prima TV. Zatímco první z nich začala šířit klasický program, na místě po české komerční dvojce se objevil monoskop s textovou informací.

Televize Prima vysílala v multiplexu 2 na následujících parametrech: Video PID 201, Audio PID 211, Service ID 769, Teletext PID 221, PMT PID 200 a PCR PID 201. Primě family byly přiděleny v podstatě stejné PIDy jen s tím rozdílem, že na počátku je 6. Service ID je pak 773.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).