Hlavní navigace

Multiplex 2 Českých Radiokomunikací opět s pěti programovými pozicemi

Sdílet

České Radiokomunikace dnes odpojily programovou pozici v zemském multiplexu 2, která tu zbyla po ukončení vysílání televize Prima. V této síti už je tak opět šířeno pět programů, jako tomu bylo doposud. Multiplex 2 obsahuje stanice TV Barrandov, Nova, Nova Cinema, Prima family a Prima Cool. Šest programových pozic tu bylo šířeno pouze několik dní pro snazší přechod diváků na novou stanici.

K TÉMATU: Prima family už v multiplexu 2 vysílá monoskop s informačním tex­tem

WT100 obecný tip

Kanál označený jako Prima family se objevil v zemském digitálním multiplexu 2 ve čtvrtek večer. Tehdy obsahoval pouze obrazovku s barevnými pruhy (monoskop), ve které byla bílým písmem na černém podkladě uvedená informace, že si na tomto místě mohou diváci naladit od 1. ledna nový televizní kanál. V tento den pak došlo k prohození stavu Prima family a Prima TV. Zatímco první z nich začala šířit klasický program, na místě po české komerční dvojce se objevil monoskop s textovou informací.

Televize Prima vysílala v multiplexu 2 na následujících parametrech: Video PID 201, Audio PID 211, Service ID 769, Teletext PID 221, PMT PID 200 a PCR PID 201. Primě family byly přiděleny v podstatě stejné PIDy jen s tím rozdílem, že na počátku je 6. Service ID je pak 773.