Hlavní navigace

Multiplex 2 dosáhnul padesáti dokrývačů. Dva nové jsou na Moravě

27. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 12. 2011

Dva nové digitální dokrývače multiplexu 2 spustí České Radiokomunikace ve čtvrtek 29. prosince. Půjde konkrétně o lokality Huslenky – U Sivků a Nový Hrozenkov – Humenec. Díky těmto dvěma pokrytým oblastem dosáhl počet dokrývačů sítě komerčních televizí na 50. Znamená to, že každý další už si budou muset stanice platit samostatně. Doposud je měly v rámci šíření z hlavních lokalit.

ČTĚTE TAKÉ: ČT má další dva digitální dokrývače, v Hanušovicích a Kopřivné na Šumpersku

Huslenky se nachází v kopcovité oblasti, a proto se zde mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání. Z toho důvodu jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálního dokrývače v této lokalitě (funguje na 40. kanálu, pozn. red.), uvedl manažer útvaru strategie a rozvoje ČRa Jiří Vykydal. Stejným způsobem komentoval i spuštění dokrývače pro oblast Nový Hrozenkov (49. kanál, pozn. red.). V rámci multiplexu 2 jsou šířeny kanály Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).