Hlavní navigace

Multiplex 3 na Ostravsku čeká z pátku na sobotu přeladění z 51. na 48. kanál

7. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 11. 2011

V noci z pátku 11. na sobotu 12. listopadu proběhne na Ostravsku další dlouho očekávaná operace na poli pozemní digitální televize. Multiplex 3, který doposud vysílal na kanálu 51, přejde na svůj finální kanál 48. Umožní to ukončení analogového šíření televize Prima, která v současné době ještě vysílá z Hošťálkovic. Na 48. kanál přejde také multiplex 3 z vysílače Hladnov.

ČTĚTE TAKÉ: Na Zlínsko dorazil multiplex 2. O týden dříve, než operátor avizoval

Jak upozornila PR koordinátorka Anna Bezděkovská ze stanice Prima love, která je v rámci zmiňované sítě šířena, k přeladění na definitivní kanál 48 by mělo dojít přibližně okolo šesté hodiny ranní. Diváci, kteří přijímají signál z těchto vysílačů, si budou muset přeladit svoje digitální přijímače (set-top-boxy nebo televizory, pozn. red.), aby mohli nadále sledovat Primu love, uvedla Bezděkovská. Kromě kanálu určeného pro dámy je šířeno v rámci multiplexu 3 také Rádio Proglas.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.