Hlavní navigace

Multiplex 3 se rozšiřuje na Pardubicko, 31. července odstartuje na Krásném

27. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
27. 7. 2011

Nejen v Karlových Varech, ale i na Pardubicku začne v neděli 31. července vysílat multiplex 3 s televizí Prima love a křesťanským rádiem Proglas. Czech Digital Group, a.s. (CDG), provozovatel třetího zemského digitálního multiplexu, zahájí 31. července 2011 digitální vysílání z pardubického vysílače Krásné pro třetí DVB-T multiplex a divákům tak přinese širší programovou nabídku, sdělil mluvčí CDG Kamil Chalupa jen několik hodin poté, co na stejný termín ohlásil start dokrývače multiplexu 3 v Karlových Varech.

K TÉMATU: Multiplex 3 bude od 31. července i v Karlových Varech. Poté i ve Znojmě

Společnost CDG spouští digitální vysílání na základě individuálního oprávnění vydaného Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ). S ohledem na postupující digitalizaci vysílání v sousedním Polsku bude vysílač Krásné dočasně spuštěn s nižším vyzářeným výkonem 10 kW namísto plánovaných 20 kW, dodal Chalupa s tím, že multiplex 3 bude z Krásného vysílat na kanále 34 s horizontální polarizací. Diváci, kteří přijímají signál z vysílače Krásné, tak musí pouze znovu spustit automatické ladění programů, aby se jim nový multiplex načetl do set-top-boxu nebo digitálního televizoru.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 3 prý do konce letošního roku posílí o tři nové digitální televize

Vedle Krásného na Pardubicku a dokrývače Tři kříže v Karlových Varech plánuje CDG rozšířit vysílání multiplexu 3 i na znojemskou Kraví horu, liberecký Ještěd a Radhošť u Valašského Meziříčí. Do konce letošního roku pak tato digitální síť zahájí vysílání i z původně plánovaných silných vysílačů na Pradědu v Jeseníkách a Tlusté hoře u Zlína.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).