Hlavní navigace

Multiplex 4 má smlouvu na šíření ČT 1 HD a ČT 4 HD do konce letošního roku

10. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize za pozemní vysílání svých HD kanálů nic neplatí. S operátorem multiplexu 4 má dohodnutou opci na prodloužení spolupráce i po 1. lednu 2013.

Minimálně do konce letošního roku bude moci pozemní multiplex 4 šířit veřejnoprávní programy ČT 1 HD a ČT 4 HD. Vyplývá to ze smlouvy mezi Českou televizí a provozovatelem této vysílací sítě, ostravskou společností Digital Broadcasting. Serveru DigiZone.cz to řekla mluvčí ČT Michaela Fričová. „Dohoda s účinností od 25. června 2012 platí do konce roku 2012 s opcí na další období,“ uvedla.

K TÉMATU: ČT 1 HD se od 1. července změní na ČT 2 HD a s ČT 4 HD nabídnou olympiádu

Multiplex 4 už delší dobu šíří program ČT HD, který se letos na jaře změnil na ČT 1 HD. Od 20. června pak zařadil do svojí nabídky i sportovní kanál ČT 4 HD. Obě stanice mohou sledovat diváci, kteří mají přijímače schopné zpracovat signál v kompresním standardu MPEG-4 a jsou HD ready nebo Full HD. Česká televize za šíření signálu operátorovi multiplexu 4 nic neplatí, podle Fričové jde o oboustrannou marketingovou aktivitu.

MMF24

ČTETE TAKÉ: Nova HD v multiplexu 4 zůstane, přibude i ČT 2 HD a patrně i hudební kanál

ČT 1 HD a ČT 4 HD bude během Letních olympijských her v Londýně šířit i konkurenční multiplex 3, který prostřednictvím společnosti Czech Digital Group provozují České Radiokomunikace. Zařadí je 17. června, smlouva s ČT počítá s vysíláním do 13. srpna. Na pozici ČT 1 HD bude během olympiády vysílat program ČT 2 HD, který bude nabízet výhradně olympijské přenosy – stejně jako ČT 4 HD.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).