Hlavní navigace

Multiplex 4 spustil v Brně vysílač Barvičova. Jihlavská s ním bude v jednofrekvenční síti

25. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

MAPA POKRYTÍ UVNITŘ Multiplex 4 podnikatelů Radima Pařízka a Vladimíra Železného výrazně rozšiřuje pokrytí. Do finálního stavu uvedl vysílač Barvičova v Brně.

Obyvatelé Brna se konečně dočkali zprovoznění vysílače multiplexu 4 v Barvičově ulici. Jeho spuštění oznámil sám provozovatel sítě, společnost Digital Broadcasting. Multiplex 4 vysílá z Barvičovy ulice od soboty na kanále 46 a v budoucnu bude patřit do jednofrekvenční sítě spolu se stanovištěm Jihlavská, které v současné době funguje na kanálu 64. Souběh dvou kanálů bude trvat tři týdny, a poté dojde k přeladění na kanál 46. Jde tak o jeden z kroků operátora, který postupně opustí takzvané „šesesátkové kanály“.

UXD

Mapa pokrytí multiplexu 4 z vysílače Barvičova
Autor: Digital Broadcasting

Mapa pokrytí multiplexu 4 z vysílače Barvičova

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 4 získal dalšího zákazníka. Vysílat v něm bude stanice Inzert TV

Multiplex 4 používá vertikální polarizaci, aby obyvatelé Brna nemuseli „naklápět“ antény do jiné polohy. Vertikální polarizaci zvolila společnost Digital Broadcasting také v Praze. V Brně vysílá multiplex 4 výkonem 10 kW. Provozovatel sítě průběžně pracuje i na zlepšení pokrytí ve stávajících, což dokazuje fakt, že se ozývají někteří diváci, kteří dříve pokrytí signálem neměli. V současné době vysílají v tomto multiplexu kanály ČT 1 HD, Nova HD, Fanda a TV Pohoda. Do konce roku se tu má objevit také chystaná televize Inzert TV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.