Hlavní navigace

Multiplex 4 v Brně ukončil vysílání na původním kanálu 64. Diváci si museli přeladit

Lukáš Polák

Vysílače Barvičova a Jihlavska už v tuto chvíli fungují v rámci takzvané jednofrekvenční sítě na kanálu 46. Plánovaný souběh původního a nového kmitočtu se nakonec o něco prodloužil.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Digital Broadcasting včera ukončila v Brně souběžné šíření multiplexu 4 na kanálech 46 a 64. Od středy už mohou zájemci programy ČT 1 HD, Nova HD, Fanda a TV Pohoda sledovat pouze na kanálu 46. Kanál 64 pro Brno byl vypnut. Definitivní kanál 46 nyní slouží pro celou SFN (jednofrekvenční síť, pozn. red.) Jihomoravského kraje, uvedl provozovatel multiplexu. Operátor původně plánovaný souběh tři týdny o něco prodloužil – bez jednoho dne na měsíc.

K TÉMATU: Multiplex 4 spustil v Brně vysílač Barvičova. Jihlavská s ním bude v jednofrekvenční síti

V Brně fungují nyní dva vysílače, které zásobují signálem nejen toto město, ale také jeho široké okolí. Jde o Barvičovu a Jihlavskou. Multiplex 4 používá vertikální polarizaci, aby obyvatelé Brna nemuseli „naklápět“ antény do jiné polohy. Vertikální polarizaci zvolila společnost Digital Broadcasting také v Praze. V Brně vysílá multiplex 4 výkonem 10 kW. V Praze čeká diváky také přelaďování. V neděli 28. října by mělo dojít k ukončení vysílání této sítě na kanálu 64 a přeladění všech lokalit na kanál 42.

Našli jste v článku chybu?