Hlavní navigace

Multiplex 4 začal těsně po půlnoci šířit vysílání regionální stanice RTM+

Bohumil Herwig

UVNITŘ POKRYTÍ – Spuštění nám potvrdil výkonný ředitel Jan Punčochář. Lokální stanice je tak nyní zachytitelná nejen v Liberci a Jablonci nad Nisou, ale nově i ve značné části severních Čech.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Digital Broadcasting, s. r. o. ostravského podnikatele Radima Pařízka se na počátku roku 2012 stala provozovatelem čtvrtého zemského digitálního multiplexu (MUX4), označovaného také jako Vysílací síť č. 4, a před koncem roku 2013 dosáhla pokrytí 95,5 % obyvatel.

Jak ohlásila minulý měsíc, pracovala na přípravě pro zařazení regionální televizní stanice RTM+ do vysílání Multiplexu 4 v lokalitách Česká Lípa – Špičák, Jablonec nad Nisou, Trutnov – Šibeniční Vrch a Varndsdorf-město.

K TÉMATU: Pařízek získal další regionální televizi, RTM+ bude vysílat na celém Liberecku.

Severočeská regionální televize RTM skončila, nahradila ji nová stanice RTM+.

Od dnešního dne je tudíž signál RTM+, která nyní vysílá na základě vlastní licence od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, naladitelný v multiplexu 4 ze všech vysílačů tohoto operátora v Libereckém kraji, přičemž vysílač Černá Studnice je možné s venkovní anténou zachytit i v okrajových částech Prahy.

Interka19

Že se vše povedlo, jak bylo zamýšleno, nám dnes ráno v telefonickém rozhovoru potvrdil i Jan Punčochář, výkonný ředitel regionální televize Liberecka a Jablonecka RTM+ s tím, že šíření signálu bylo spuštěno od asi jedné hodiny ranní. Stanice také v této souvislosti chystá zatím neupřesněné novinky.

Aktuálně jsou v Multiplexu 4 šířeny následující celoplošné televizní programy: Fanda, Prima Comedy Central, Smíchov, Telka, TV Mňam, TV Mňau, TV Rebel a TV Relax-Pohoda.

Našli jste v článku chybu?