Hlavní navigace

Multiplex 4 začal těsně po půlnoci šířit vysílání regionální stanice RTM+

1. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ POKRYTÍ – Spuštění nám potvrdil výkonný ředitel Jan Punčochář. Lokální stanice je tak nyní zachytitelná nejen v Liberci a Jablonci nad Nisou, ale nově i ve značné části severních Čech.

Společnost Digital Broadcasting, s. r. o. ostravského podnikatele Radima Pařízka se na počátku roku 2012 stala provozovatelem čtvrtého zemského digitálního multiplexu (MUX4), označovaného také jako Vysílací síť č. 4, a před koncem roku 2013 dosáhla pokrytí 95,5 % obyvatel.

Jak ohlásila minulý měsíc, pracovala na přípravě pro zařazení regionální televizní stanice RTM+ do vysílání Multiplexu 4 v lokalitách Česká Lípa – Špičák, Jablonec nad Nisou, Trutnov – Šibeniční Vrch a Varndsdorf-město.

K TÉMATU: Pařízek získal další regionální televizi, RTM+ bude vysílat na celém Liberecku.

Severočeská regionální televize RTM skončila, nahradila ji nová stanice RTM+.

Od dnešního dne je tudíž signál RTM+, která nyní vysílá na základě vlastní licence od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, naladitelný v multiplexu 4 ze všech vysílačů tohoto operátora v Libereckém kraji, přičemž vysílač Černá Studnice je možné s venkovní anténou zachytit i v okrajových částech Prahy.

ebf - témata 1

Že se vše povedlo, jak bylo zamýšleno, nám dnes ráno v telefonickém rozhovoru potvrdil i Jan Punčochář, výkonný ředitel regionální televize Liberecka a Jablonecka RTM+ s tím, že šíření signálu bylo spuštěno od asi jedné hodiny ranní. Stanice také v této souvislosti chystá zatím neupřesněné novinky.

Aktuálně jsou v Multiplexu 4 šířeny následující celoplošné televizní programy: Fanda, Prima Comedy Central, Smíchov, Telka, TV Mňam, TV Mňau, TV Rebel a TV Relax-Pohoda.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).