Hlavní navigace

Multiplex B bude mít co vysílat i celý příští rok

21. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 12. 2006

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) odsouhlasila firmě Czech Digital Group (CDG) pokračování experimentu DVB-T. Informoval o tom server Parabola.cz. Radní na svém posledním letošním zasedání vyhověli žádosti na prodloužení zkušební licence multiplexu B. Předseda RRTV Václav Žák DigiZone.cz sdělil, že jeho úřad chtěl původně počkat až na chystanou digitální „mininovelu“, která znovu povolí celoroční experimenty pro všechny. CDG má dnes totiž proti konkurenci výsadní postavení, ostatní provozovatelé sítí mohou zkušebně vysílat jen dva měsíce v roce. Důvod pro lepší pozici multiplexu B je licence z dob jiné legislativy, která dovolovala experimentovat celý rok. Pro diváky v Praze a části středních Čech je to každopádně dobrá zpráva, o šest programů televize a tři rádia sítě B nepřijdou ani na Nový rok, ani na konci února 2007.

Na jaře příštího roku chce provozovatel multiplexu pokračovat v testech kompresního formátu MPEG-4 a vysílání obsahu ve vysokém rozlišení (MPEG-4/HD). Testy budou probíhat až po upgrade vysílací technologie (leden až únor 2007), informoval dále server Parabola.cz.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).