Hlavní navigace

Multiplex C se v Brně odmlčel, Óčko stále čeká na licenci

5. 5. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 5. 2006

Přechodná digitální vysílací síť Českého Telecomu přestala dnes v poledne vysílat na území Brna a okolí. Diváci tak přišli o možnost přijímat programy Top TV, TVb1 a TV Óčko. Českému Telecomu zítra skončí zkušební licence pro obsah, kterou měl od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na dobu 60 dní, brněnské vysílání zastavil už dnes. V Praze multiplex C přestane vysílat v sobotu.

Hudební stanice Óčko, která měla zítra přejít do ostrého digitálního provozu, musí svůj start odložit. Důvodem je zpoždění na straně RRTV, která Óčku zatím oficiálně nedoručila vysílací opravnění. Licenci přitom rada televizi přidělila už před měsícem. Pozdržení zahájení řádného vysílání potvrdil ČTK člen představenstva TV Óčko Stanislav Holec. Podle Holce by mohla hudební televize obdržet licenci příští týden, nedokáže však odhadnout, kdy stanice přejde do ostrého provozu. Vedle nedoručené licence totiž Óčku ještě neskončila jednání s Českým Telecomem o technických podmínkách. Na experimentální vysílání hudební televize v multiplexu B se nic nemění. Vysílací síť společnosti Czech Digital Group naladí ale jen diváci v Praze a okolí.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).