Hlavní navigace

Multiplexy 1 a 2 dokryjí Náměšť nad Oslavou, ČT ještě Velké Karlovice

21. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 12. 2010

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ Dokrývačů digitálních sítí 1 a 2, které obsahují devět nejsledovanějších českých televizních programů, se ještě do konce měsíce dočkají diváci v Náměšti nad Oslavou. České Radiokomunikace zde v ulici Zborovského zprovozní dokrývač, který bude fungovat jako opakovač silného digitálního vysílače Děvín u Mikulova. Veřejnoprávní Multiplex 1 tak místní naladí na kanále 29 a multiplex 2 na kanále 40.

Oba multiplexy budou vysílat výkonem 10 W s horizontální polarizací, místní tak nebudou muset otáčet anténu, jen ji nasměrují na dokrývač. Lepšího digitálního signálu, ovšem pouze programů České televize, se dočkají také diváci ve Velkých Karlovicích u Nového Hrozenkova na česko-slovenském pomezí. Dokrývač multiplexu 1 zde bude fungovat v lokalitě Na Kyčerce od konce letošního roku.

Teoretické pokrytí dokrývače multiplexů 1 a 2 v Náměšti nad Oslavou (Zdroj: České Radiokomunikace)

KL22 hlasovani

Primární signál bude Velkokarlovický dokrývač multiplexu 1 přebírat ze silného vysílače na Lysé hoře a bude fungovat jako jeho opakovač na kanále 54. Vysílat bude výkonem 25 W s horizontální polarizací. Pro letošní rok jde o vůbec poslední digitální dokrývače, které České Radiokomunikace zprovozní pro své zákazníky.

Teoretické pokrytí dokrývače multiplexu 1 ve Velkých Karlovicích (Zdroj: České Radiokomunikace)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.