Hlavní navigace

Rupert Murdoch: Internetizace televizních diváků někoho zabolí

Mediální magnát Rupert Murdoch představil akcionářům britské společnosti BSkyB svoji vizi proměny lidí před televizí. Lidé všude na světě budou mít brzy možnost přistupovat k téměř neomezenému zdroji informací, budou si z něj moci vybírat, co chtějí, sdílet to, přispívat sem a vytvářet nové komunity, které překročí staré hranice, řekl šéf BSkyB a dodal: Není pochyb o tom, že to někoho zabolí. Ohrozí to podnikání, které se nezvládne přizpůsobit. Ale jako trend to prospěje společnosti.

Rupert Murdoch věří, že televize Sky ve výzvě divácky proměny obstojí. Zareaguje totiž na spotřebitelské požadavky ve hledání vhodné rovnováhy mezi tradičním vysílaným obsahem a posunutými pořady na přání. Myslím si, že firmy, které jsou pozitivní a optimistické směrem k této změně, které riskují a zaměřují se nadevšechno na svoje zákazníky, si se změnou poradí, uvedl Rupert Murdoch. Na závěr svého vystoupení řekl: Pro Sky není soutěž na trhu jen prostým životním faktem, který musí tolerovat. Nám konkurenční prostředí chutná a pomáháme ho vytvářet. Hrajeme důrazně, zodpovědně a čestně.

Šéf placené britské satelitní platformy BSkyB vystoupil před akcionáři u příležitosti 18. výročí založení jeho firmy. Připomněl milníky v historii společnosti, mezi které zařadil průkopnictví v multikanálové televizi, 24hodinové zpravodajství a zlepšováky, jakými jsou osobní digitální videorekordér Sky+ nebo televize ve vysokém rozlišení. Podle Ruperta Murdocha přijde v příběhu BSkyB ještě řada dalších kapitol.

Zdroj: Advanced-television.com

Našli jste v článku chybu?