Hlavní navigace

Může ADSL skutečně slavit úspěchy?

11. 8. 2004
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Na serveru Marigold noname sepsal zamyšlení, které staví úspěchy ADSL ve srovnání s kabelovým Internetem do zcela jiného světla: Podle údajů ČTc je ADSL dostupné na 2,5 milionu linkách (…). Kabelovky mají svůj Internet dostupný u 700 tisíc zákazníků. Průměrná cena kabelového Internetu je cca 1.200 Kč s DPH, průměrná cena DSL (90% zákazníků si bere variantu 512/128 s 3 GB) je cca 800 Kč s DPH. (…) Kabelovky tedy mají 6procentní penetraci, Telecom jen 1,5procentní. Za poslední čtvrtletí oslovily…

Na serveru Marigold noname sepsal zamyšlení, které staví úspěchy ADSL ve srovnání s kabelovým Internetem do zcela jiného světla: Podle údajů ČTc je ADSL dostupné na 2,5 milionu linkách (…). Kabelovky mají svůj Internet dostupný u 700 tisíc zákazníků. Průměrná cena kabelového Internetu je cca 1.200 Kč s DPH, průměrná cena DSL (90% zákazníků si bere variantu 512/128 s 3 GB) je cca 800 Kč s DPH. (…) Kabelovky tedy mají 6procentní penetraci, Telecom jen 1,5procentní. Za poslední čtvrtletí oslovily kabelovky svou nabídkou 1 procento svých zákazníků, Telecom jen 0,6 procenta. A to přesto, že nabídka kabelovek je o 50 procent dražší než nabídka ADSL.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).