Hlavní navigace

Může šéf kontrolovat, co dělají zaměstnanci na Internetu?

Jiří Macich ml.

Odskočit si v pracovní době na web, který s prací nesouvisí, je běžnou praxí. Zaměstnavatel může vaši činnost monitorovat, všechno si ale dovolit nesmí.Tématu se věnuje článek Může váš šéf kontrolovat v práci internet? z našeho sesterského serveru Měšec.cz. Dotýká se problematiky monitorování e-mailů, blokování přístupu na zvolené weby i případných postihů pro zaměstnance.

Odskočit si v pracovní době na web, který s prací nesouvisí, je běžnou praxí. Zaměstnavatel může vaši činnost monitorovat, všechno si ale dovolit nesmí­.Tématu se věnuje článek Může váš šéf kontrolovat v práci internet? z našeho sesterského serveru Měšec.cz. Dotýká se problematiky monitorování e-mailů, blokování přístupu na zvolené weby i případných postihů pro zaměstnance.

Našli jste v článku chybu?
27. 11. 2010 21:07
krakonoš (neregistrovaný)

Šedá je teorie, zelený strom života, takže v praxi je to, zejména u nás, o tom, že šéf je ve firmě totéž, co bůh ve vesmíru, tedy všemohoucí, tudíž zaměstnance kontrolovat může a v případě, že není s jejich chováním spokojen, může je, s použitím vhodné záminky, (kdo chce psa bít, hůl si vždy najde), beztrestně vyhodit.