Hlavní navigace

Na Chebsku nepůjdou některé programy, vysílač Zelená hora má výluku

27. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výluka se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál z tohoto vysílače. Diváků, kteří přijímají signál z Klínovce, jenž je provozován v jednofrekvenční SFN síti, se výluka netýká.

Devítihodinovou výluku vysílače Zelená hora u Chebu naplánovaly na dnešní dopoledne a část odpoledne České Radiokomunikace. Diváci, kteří přijímají televizní signál z tohoto vysílače, jsou od dnešní šesté hodiny ráno bez signálu televizních multiplexů 1 a 2. Z vysílače Zelená hora nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov. DVB-T multiplexů konkurenčních operátorů, jejichž signál je dostupný v této lokalitě, se údržbová přestávka netýká.

KL23 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Do Chebu a Jihlavy míří další rozhlasové stanice

Na vysílači Zelená hora dojde i k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 10.00 do 15.00. Toto se dotkne stanice ČRo Vltava na frekvenci 106,2 MHz. Televizní multiplex 1 na Zelené hoře využívá vysílací kanál 36, multiplex 2 vysílá na sousedním kanálu 35. Výluka TV a rozhlasového vysílání z vysílače Zelená hora se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváků, kteří přijímají signál z vysílače Klínovec, jenž je provozován v takzvané jednofrekvenční SFN síti, se výluka netýká.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).