Hlavní navigace

Na Chebsku nepůjdou některé programy, vysílač Zelená hora má výluku

27. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výluka se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál z tohoto vysílače. Diváků, kteří přijímají signál z Klínovce, jenž je provozován v jednofrekvenční SFN síti, se výluka netýká.

Devítihodinovou výluku vysílače Zelená hora u Chebu naplánovaly na dnešní dopoledne a část odpoledne České Radiokomunikace. Diváci, kteří přijímají televizní signál z tohoto vysílače, jsou od dnešní šesté hodiny ráno bez signálu televizních multiplexů 1 a 2. Z vysílače Zelená hora nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov. DVB-T multiplexů konkurenčních operátorů, jejichž signál je dostupný v této lokalitě, se údržbová přestávka netýká.

MKT nástroje 2 tip

ČTĚTE TAKÉ: Do Chebu a Jihlavy míří další rozhlasové stanice

Na vysílači Zelená hora dojde i k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 10.00 do 15.00. Toto se dotkne stanice ČRo Vltava na frekvenci 106,2 MHz. Televizní multiplex 1 na Zelené hoře využívá vysílací kanál 36, multiplex 2 vysílá na sousedním kanálu 35. Výluka TV a rozhlasového vysílání z vysílače Zelená hora se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváků, kteří přijímají signál z vysílače Klínovec, jenž je provozován v takzvané jednofrekvenční SFN síti, se výluka netýká.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.