Hlavní navigace

Na družici pro Digi TV testují Déčko, Prima Zoom, Prima love, Smíchov a Telka

14. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kterému operátorovi testy patří, není přesně jasné, ale na Digi TV by ukazovaly hned dvě skutečnosti – programy nemají příliš vysokou obrazovou kvalitu a špatný obrazový formát.

V průběhu dnešního odpoledne se na satelitní pozici 1 stupeň západně, družice Thor 6, objevily testy tematických kanálů mediální skupiny Nova a Prima, konkrétně stanic Prima love, Prima Zoom, Smíchov a Telka. Ve stejném multiplexu je dostupné také vysílání dětského kanálu Déčko a na kulturní diváky orientovaného programu ČT art. Všechny stanice byly v době psaní tohoto textu šířeny v režimu free-to-air, tedy nekódovaně. Není vyloučeno, že programy jsou testovány pro potřeby satelitního operátora Digi TV, který přešel od rumunského vlastníka do českých rukou.

V multiplexu společnosti Intelsat se objevily nové stanice

V multiplexu společnosti Intelsat se objevily nové stanice

ČTĚTE TAKÉ: Nový vlastník Digi TV chce nabídnout hybridní boxy a rozšířit počet programů

ebf - témata 1

Kterému operátorovi testy patří, není přesně jasné, ale na Digi TV by ukazovaly hned dvě skutečnosti – programy nemají příliš vysokou obrazovou kvalitu a stanice Telka je navíc šířena ve špatném videoformátu 4:3. Multiplex, který aktuálně využívají testované stanice, se na satelitních přijímačích identifikuje pro telekomunikačního operátora Intelsat. Stejnou frekvenci pro Digi TV už využívá stanice Universal Channel. Na téže pozici jsou k dispozici také programy TLC Balkan, TLC Romania, Dajto a TV Lux. Identifikátory dekódovacích karet (takzvané CAID) prozatím nejsou připojeny.

Parametry příjmu: Thor 6 (1 stupeň západně), 12380/V SR 28000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).