Hlavní navigace

Na Google Developer Day do Prahy dorazí přes 500 vývojářů

23. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již zítra, tedy v pátek 24. října pořádá Google vůbec poprvé svou akci Google Developer Day v České republice. Vývojářskou konferenci tentokrát hostí Praha, kam má přijet přes 500 webových vývojářů z různých koutů světa. Zahájení obstará Nelson Mattos, viceprezident Googlu zodpovědný za vývoj zde v Evropě. Jednotlivé přednášky a semináře pořádané v rámci pražského Google Developer Day se budou točit okolo různých technologií a produktů Googlu jako je App Engine, OpenSocial, FriendConnect,…

Již zítra, tedy v pátek 24. října pořádá Google vůbec poprvé svou akci Google Developer Day v České republice. Vývojářskou konferenci tentokrát hostí Praha, kam má přijet přes 500 webových vývojářů z různých koutů světa. Zahájení obstará Nelson Mattos, viceprezident Googlu zodpovědný za vývoj zde v Evropě. Jednotlivé přednášky a semináře pořádané v rámci pražského Google Developer Day se budou točit okolo různých technologií a produktů Googlu jako je App Engine, OpenSocial, FriendConnect, Google Gears nebo Google Chrome.

Webové aplikace budoucnosti budou svým rozsahem a výkonem výrazně převyšovat ty dnešní, a to zejména díky lepším možnostem integrovat otevřené a nové technologie. Společně s vývojáři chceme definovat novou generaci produktů, které budou pro uživatele na webu dostupné, říká Jan Šedivý, který vede české vývojáře Googlu. Krátce před Google Developer Day také přišla zpráva o dlouho očekávaném uvolnění zdrojových kódů mobilní platformy Android. Komentář k této události si můžete přečíst na blogu Petra Krčmáře, šéfredaktora serveru Root.cz. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.