Hlavní navigace

Na internetu je k dispozici petice za podporu skupiny Ztohoven

12. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 3. 2008

Pět pracovníků pražské Karlovy univerzity se stalo organizátory petice, která by podpořila členy skupiny Ztohoven. Těm hrozí odnětí svobody v délce až tří let. Minulý rok se totiž prostřednictvím jedné z kamery umístěné v Krkonoších nabourali do vysílání ČT2 a odvysílali zde fiktivní jaderný výbuch, který mohl vyděsit některé z diváků. Skupina tak byla o pár měsíců později obviněna z propagace falešných informací a šíření poplašné zprávy. Zároveň však za svůj „kousek“ získala od Národní galerie ocenění, což se České televizi nelíbilo.

ICTZ23

Hrozbu tříletého vězení však považují členové Ztohoven za nepřiměřenou a ve zrušení trestu jim má právě pomoci internetová petice. Jak uvádí server Aktuálně.cz, k petici se připojili např. skladatel Petr Kofroň, novinář Jiří X. Doležal, překladatelka Dana Hábová, spisovatelka Iva Pekárková nebo Matěj Ruppert z Monkey Bussines. Nejčastějšími signatáři petice jsou studenti, ale výjimkou nejsou ani některá neobvyklá zaměstnání. Jedním z nich je dokonce specialista síťových a vysílacích televizních systémů.

K TÉMATU:
Hackeři odvysílali na ČT 2 „jaderný výbuch“ v Krkonoších
Členové skupiny Ztohoven půjdou k soudu

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.