Hlavní navigace

Na MTV Music můžete sledovat volně tisíce videoklipů

30. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 10. 2008

Na svém novém portálu MTV Music zpřístupnil hudební kanál MTV několik tisíc hudebních videoklipů ze svého archivu. Jde tak o podobnou službu jakou je např. YouTube. Můžete zde vkládat také komentáře a dávat hodnocení. Videí je v současné době přibližně šestnáct tisíc a další se budou postupně přidávat. Návštěvníci zde navíc mohou vidět také záznamy z koncertů MTV Unplugged, které jsou zvláštní tím, že hudebníci je odehrají na akustické nástroje.

Mateřská společnost MTV, mediální gigant Viacom, a majitel práv na řadu těchto klipů se mimo jiné soudí s internetovou firmou Google, která YouTube vlastní. Podle Viacomu jsou jeho hudební videa na YouTube nelegálně, Google prý navíc díky nim vydělává na reklamě a Viacom přichází o zisky. Viacom požaduje po Googlu miliardu dolarů jako odškodné. Podle internetového blogu MTV je navíc nový hudební server odpovědí na hlasy kritiků, kterým vadí, že MTV již vlastně příliš klipů nehraje.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).