Hlavní navigace

Na MTV se objevila reklama na evropské hudební ceny v češtině

8. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropská verze MTV pro našince doposud lokalizovaná není, ale má zapojených hned několik jazykových stop. V satelitní službě freeSAT jde o češtinu, maďarštinu a angličtinu.

Reklama na Evropské hudební ceny MTV lokalizovaná do češtiny se objevila na evropské verzi lifestylového a hudebního kanálu MTV. Server DigiZone.cz na tuto skutečnost upozornil jeho čtenář a pravidelný přispěvatel Lukáš Jaro. Podle Jara, který je pravidelným divákem a zaznamenavatelem obsahu této stanice, jde o vůbec první reklamní blok v českém jazyce vysílaný na tomto kanálu po jeho restartu v České republice a na Slovensku. Do konce loňského roku působila v obou zemích bývalé federace stanice MTV Czech provozovaná mediální skupinou Nova.

ČTĚTE TAKÉ: MTV Networks v České republice Viacom Blink! nespustí, vrátila licenci

MMF24

Evropská verze MTV dostupná v České republice a na Slovensku v současné době vůbec nevysílá reklamu. V době, kdy neběží na tomto programu klipy, jsou zde pouze promo spoty na jeho vysílání. Jedná se většinou o krátké animované příběhy. Lokalizace MTV Europe do češtiny ovšem do budoucna není vyloučena. V satelitní službě Skylink je v tuto chvíli připojena kromě angličtiny také česká jazyková stopa, ve freeSATu pak mohou jeho klienti narazit ještě na maďarské audio. Originální a českou jazykovou stopu má v rámci své nabídky zapojený i kabelový operátor UPC Česká republika.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).