Hlavní navigace

Na Musicu nezasahoval cracker, nýbrž správce. Dnes už bývalý.

7. 8. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Je to pocestný, není to pocestný, je to cracker, není to cracker; je to správce. Včera jsme přinesli zprávu, že server Music.cz byl cracknut. Nakonec se ukázalo, že zdání vzbudil jeden ze správců serveru - dnes již z bývalých správců.

Podoba cracknuté stránky ve mně už včera vzbudila dojem, že by mohla pocházet od správce serveru (ostatně jsem ho vyjádřil i ve zmíněném článku), jenže ten tvrdil, že za to může cracker. Jak se ale ukázalo, situace byla ještě o něco komplikovanější. Stránku totiž změnil jeden z dalších administrátorů, kteří se na Music.cz podíleli, aniž by o tom řekli dále. Vyděšený správce si tak chvíli myslel, že jde skutečně o útok zvenčí. Teprve později zjistil, jak to vlastně je.

Tato událost, která vyústila v sympatickou fámu, zřejmě přeci jen nezůstane bez následků. Zmíněný administrátor je nyní již bývalý administrátor, což nepochybně povede k zprůhlednění správy Music.cz a v budoucnu už snad k podobné situaci nedojde. Podle Karla Kováře, osoby odpovědné za Music.cz, se v současné době obnovuje stránka ze zálohy a po dokončení by měl Music.cz opět sloužit svým čtenářům. Takl co říkáte – byl to crack nebo ne? Nebyl, jen obyčejné zmatení pojmů.

KL22 hlasovani

Marek Antoš


Související články a odkazy:

* Cracknutá stránka Music.cz
* Music.cz ve spárech crackera
* MOBILní fanklub kapitána Dastycha

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.