Hlavní navigace

Na nový kmitočet satelitu Astra zbývá přidat už pouze STV a TA3

8. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 12. 2011

Na novém transpondéru (frekvenci) družice Astra, který patří telekomunikačnímu operátorovi Towercom, přibyly dnes odpoledne také slovenské komerční kanály Markíza a Doma. V tuto chvíli jsou tak kromě nich šířeny i stanice JOJ, JOJ Plus a TV Patriot plus tamní veřejnoprávní a komerční rádia. Na nový kmitočet tak zbývá v tuto chvíli přidat už pouze programy Slovenské televize a komerční TA3.

K TÉMATU: Slovenská rádia už naladíte na satelitu Astra z nové frekvence

MM_SS3

Na tento transpondér přidáváme slovenské programy tak, jak s jejich zástupci podepisujeme smlouvy. Organizační detaily STV a TA3 jsou v tuto chvíli ještě v jednání. Jakmile je dořešíme, programy se zde objeví. Lze předpokládat, že to bude v horizontu několika dní, uvedl pro server DigiZone.cz tiskový mluvčí Towercomu Michal Šuran. Diváci ale příliš času na naladění nových stanic mít nebudou. Doba se už v podstatě bude počítat pouze na týdny. Souběh původního a nového kmitočtu, na kterém vysílají slovenské televize, skončí na konci ledna 2012. Původně však byl avizován až do května.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11836/H, SR 27500, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA). V době psaní tohoto příspěvku ještě nebyl signál televize připojen.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.