Hlavní navigace

Na Rakovnicku se sešli specialisté na rozhlasové a televizní vlny

4. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 4. 2011

Od pátku 1. do neděle 3. dubna se v obci Roztoky u Křivoklátu konalo 21. výroční setkání Československého DX klubu (CSDXC), který sdružuje příznivce rozhlasových a televizních vln. Kromě běžných „civilistů“ jsou jeho členy také odborníci z oboru telekomunikací, takže přednášky, které byly na třídenní akci prezentovány, měly skutečně úroveň. Výroční setkání CSDXC se dotknulo řady ožehavých témat.

KL22 hlasovani

ROZHOVOR: Václav Dosoudil, DX klub: Uvědomujeme si význam digitalizace a plně s ní počítáme

V přednáškách byly též zmíněny některé problémy, které se dotknuly nebo v budoucnu pravděpodobně ještě dotknou analogového a digitálního vysílání. DigiZone.cz o nich bude pochopitelně v případě nutnosti čtenáře informovat. Řeč byla i o televizi satelitní, a to na poli tuzemském i evropském. CSDXC na výročním setkání prezentovalo nejnovější publikaci Rozhlas Televize 2011, která svými přehledy může snadno konkurovat i profesionálním databázím, například Český telekomunikační úřad (ČTÚ), a v lecčem je i předčí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.