Hlavní navigace

Na ředitele ČT bude kandidovat bývalý šéf Barrandova Radomír Pekárek

13. 7. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
13. 7. 2011

Dalším adeptem na místo generálního ředitele České televize, který veřejně připustil svoji kandidaturu, je bývalý generální ředitel filmových studií Barrandov Radomír Pekárek. Informoval o tom server Prvnízprávy.cz, jemuž Pekárek po odchodu z Barrandova šéfuje. Ano, chci se zúčastnit výběrového řízení a samozřejmě stát se generálním ředitelem, prohlásil bývalý šéf Barrandova, který byl svého času odpovědný i za přípravu startu digitální televize Barrandov.

K TÉMATU: Rada ČT zítra vyhlásí výběrové řízení na nástupce Jiřího Janečka

Pekárek na funkci generálního ředitele ČT kandidoval již předloni, kdy funkci obhájil Jiří Janeček. Tehdy se dostal do finále volby společně s Janečkem, výkonným ředitelem hudební televize Óčko Hynkem Chudárkem (ten také potvrdil, že bude letos znovu kandidovat), bývalou programovou ředitelkou televize Prima Janou Kasalovou a někdejší ředitelkou zpravodajství ČT Janou Bobošíkovou.

ČTĚTE TAKÉ: Nového ředitele České televize chce Rada ČT zvolit nejpozději 21. září

V posledním výběrovém řízení jsem získal 11 z 15 hlasů a dostal se do finále, jsem přesvědčen, že šanci mám. Rada ČT je v obměněné sestavě, celá věc je tudíž otevřená, míní Pekárek. ČT by podle něj neměla vysílat podobný program jako komerční televize, především telenovely a velký podíl zahraničních filmů. ČT musí své prostředky efektivně využít pro tvorbu svých pořadů. Neměla podléhat politickým, ekonomickým, lobbistickým a ani jiným tlakům, zdůraznil Pekárek v krátkém rozhovoru pro svůj server Prvnízprávy.cz.

ROZHOVOR Z ARCHIVU: Radomír Pekárek: ČT 1 a ČT 2 vyčistím od zpráv a publicistiky (k volbě ředitele ČT v roce 2009)

Web Prvnízprávy.cz provozuje společnost Play Net, kterou prostřednictvím společnosti Astro Capital vlastní podnikatel Jan Fulín. Tomu v minulosti patřila například parlamentní satelitní a kabelová televize 24cz a před třemi lety plánoval spustit další satelitní televizi Play TV zaměřenou na herní průmysl. I když pro ni získal licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), stanice nikdy neodstartovala a licence jí propadla.

NAPSALI JSME: Radomír Pekárek chce zachovat reklamu v České televizi

Parlamentní televizi 24cz prodal Fulín v roce 2006 podnikateli v realitách Miloši Červenkovi, který jmenoval jejím ředitelem bývalého moderátora České televize a mluvčího skupiny ČEZ Daniela Častvaje. Fulín nadále zůstal manažerem televize, ovšem 24cz musela ukončit vysílání poté, co soud v létě 2007 obstavil na žádost obchodního partnera veškeré účty jejímu majiteli a neměla finance na další vysílání.

Dosud potvrzení kandidáti na generálního ředitele České televize

Petr Dvořák – bývalý generální ředitel televize Nova

Hynek Chudárek – výkonný ředitel hudební televize Óčko

Radomír Pekárek – ředitel a šéfredaktor serveru Prvnízprávy.cz

ebf - tip do článku - debata

Zatím nerozhodnutí adepti

Roman Bradáč – výkonný ředitel ČT 24

Milan Fridrich – výkonný ředitel Nová média ČT

Alena Müllerová – šéfdramaturgyně vývoje programu ČT

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).