Hlavní navigace

Na satelitu Astra bude vysílat nekódovaný Disney Channel, v lednu ho spustí Němci

8. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Provozovatel stanice už prozradil první pořady, které se ve vysílání stanice objeví. Půjde o dramatické seriály Cedar Cove a Switched at Birth a rodinnou klasiku The Muppet Show.

Prostřednictvím satelitu Astra na pozici 19,2 stupně východně začne od ledna příštího roku vysílat nekódovaná verze rodinné stanice Disney Channel určená pro německo-jazyčný trh. Program nahradí od této doby kanál Das Vierte. O svou pozici by se tak měla obávat především stanice Super RTL, která má podobnou cílovou skupinu. Diváci se mohou těšit na řadu pořadů, které pochází právě z videotéky Disneyho, a to nejen animované seriály, ale také hrané filmy. Přes den se chce stanice věnovat především dětem, v prime timu pak nabídne pořady pro celou rodinu.

MM socky3

Z ARCHIVU: Disney Channel začal využívat novou grafiku. Většina jeho verzí je již ve formátu 16:9

Informace, že Disney Channel na německém trhu odstartuje v nekódované podobě, pochází sice už z dubna, nyní ale byly podle serveru Digitalfernsehen.de upřesněny konkrétní formáty, na něž se mohou děti i jejich rodiče ve vysílání těšit. Půjde například o novinkový dramatický seriál Cedar Cove, v němž se mj. objeví i herečka Andie MacDowell, nebo rodinné drama Switched at Birth z roku 2011. Vzhledem k zaměření poběží seriály pravděpodobně ve večerních hodinách. Diváci 100% uvidí i klasickou „The Muppet Show“, s jejímž natáčením se začalo už v roce 1976. Nasazena bude v pozdních hodinách.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.