Hlavní navigace

Na satelitu Astra dnes odstartuje nekódovaný kanál Sat.1 Gold

17. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Stanice se zaměří primárně na velice zajímavou cílovou skupinu, divačky ve věku od 49 do 64 let. Bezplatná internetová videotéka nebude v Česku dostupná.

Programová nabídka nekódovaných německých kanálů šířených prostřednictvím družic Astra se dnes rozšíří o další kanál. Svou novou stanici Sat.1 Gold spouští mediální dům ProSiebenSat.1. Začátek vysílání byl stanoven na 20:15 a zahajovací večer bude patřit dvojici filmů Wanderhure, které vznikly podle románu spisovatelky Iny Lorentz. Snímky jsou původní tvorbou z roku 2010 v koprodukci s rakouskou ORF a v hlavní roli se představí herečka Alexandra Neldel.

K TÉMATU: ProSiebenSat.1 spustí příští rok dva nové nekódované kanály, první už 17. ledna

Zajímavostí stanice je samotná cílová skupina. Program se bude věnovat primárně starším ženám od 49 do 64 let. Maskoty televize jsou dvě plyšové postavy symbolizující dámy – Stella a Weltraud. První z nich je jednapadesátiletou bezdětnou učitelkou němčiny a historie z Wuppertalu, druhá pekařkou a prodavačkou ženatou téměř čtyřicet let. I ona pobývá ve Wuppertalu, ovšem nepochází odtud. Na rozdíl od své kamarádky má dvě dcery. O obou „ženách“ se nezmiňujeme náhodou. Mají být totiž typickým symbolem cílové skupiny tohoto programu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Šok pro německé diváky s DVB-T: RTL plánuje odchod z pozemního vysílání

Sat.1 připravila jako dárek pro své diváky také bezplatnou videotéku na adrese: http://www.sat1.de/sat1gold/video. Ta bude pochopitelně dostupná ale pouze na území německy hovořících států. Po přehrání úvodní reklamy se českému uživateli zobrazí pouze hláška: Dises Video steht in Ihrem Land aus urheberrechtlichen Gründen nicht zur Verfügung., tedy, že bylo možné přehrát pouze úvodní video na základě autorských práv pro danou zemi. Na satelitu obsadí Sat.1 Gold původní programovou pozici kanálu Sixx, který se přesunul na novou frekvenci.

Cloud23

Parametry příjmu kanálu Sat.1 Gold: Astra 1L (19,2 stupně východně), 12545/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Parametry příjmu kanálu Sixx: Astra 1M (19,2 stupně východně), 12460/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).