Hlavní navigace

Na satelitu Astra odstartoval nekódovaný Twoj Telekanal s filmy, zatím testuje

19. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Stanice se orientuje výhradně na ruskou filmovou tvorbu. Seznam snímků, které vysílá, zveřejňuje na svém webu. Program je možné bez problémů sledovat i v České republice.

Nekódovaný tematický kanál Twoj, který je šířený prostřednictvím satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, přešel z fáze promo vysílání, kdy rotoval pouze nekonečnou smyčku, do experimentálního provozu. Součástí programu se tak staly i filmy v originálním ruském znění. Jedná se o snímky staršího data. Obrazová kvalita programu je bohužel velice špatná. Stanice vysílá s menším rozlišením obrazu, než je obvyklé a pouze ve formátu 4:3, místo obvyklých 16:9. Jde o první televizi s výhradně ruskou tvorbu na této pozici.

Ukázka z vysílání ruskojazyčné stanice Twoj Telekanal
Autor: repro foto Twoj Telekanal

Ukázka z vysílání ruskojazyčné stanice Twoj Telekanal

K TÉMATU: Na satelit Astra míří nové nekódované kanály z Ruska

Cloud23

Twoj Telekanal, jak se celým názvem stanice označuje, má už také v plném provozu své webové stránky. Zájemci je najdou na adrese: http://www.twoj.tv/. K dispozici je tu mimo jiné programové schéma kanálu, seznam filmů, jež se ve vysílání objevují, případně kontakty na tento program. Přesto, že je televize orientovaná na diváky zajímající se o ruskou tvorbu, její sídlo je možné najít v rakouském Klosterneuburgu. Zájemci mohou tuto stanici kontaktovat i prostřednictvím e-mailu na: post@twoj.tv. Twoj Telekanal je možné bez problémů sledovat v České republice i na Slovensku.

Parametry příjmu stanice Twoj: Astra 1M (19,2 stupně východně), 11641/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA), ID 1TWOJ

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).