Hlavní navigace

Na satelitu Astra se objeví v září zemské televize z Německa, testy už běží

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO Nově zařazené regionální televize doplní už tak bohatou nabídku lokálních stanic z Německa. Zájemcům z České republiky i Slovenska jsou dostupné zcela bezplatně.

Doba čtení: 1 minuta

Od září bude možné na satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, naladit zemské televize určené pro oblasti Berlín-Braniborsko a Meklenbursko-Přední Pomořansko. Zajímavostí je, že obě stanice nejsou komerční, ani veřejnoprávní, ale vznikly v minulosti z rozhodnutí státu. Jejich fungování je tedy řízeno samotnou legislativou daných zemských celků. Stanic je celkem čtrnáct a jejich počet odpovídá právě dělení na jednotlivé spolkové země. Dění z německé metropole tak bude dokonale pokryto. Už v tuto chvíli ho zajišťuje stanice RBB Berlin, která je provozována veřejnoprávním subjektem ARD.

Testovací obrazovka dostupná na programové pozici BB MV Lokal TV.
Autor: repro foto BB MV Lokal TV

Testovací obrazovka dostupná na programové pozici BB MV Lokal TV.

ČTĚTE TAKÉ: Skepse ohledně spuštění nekódované Volks.TV roste, na Astře zmizela její pozice

PR Summit 2018 Tip Flixbus

Programová pozice, která se objevila na satelitu Astra, je označena jako „BB MV Lokal TV“. Jde o zkratku spolkových zemí, pro něž je vysílání jednotlivých stanic určeno. Na černé testovací obrazovce se nachází bílý informační text o plánovaném startu v září a také loga obou kanálů – mabb (Medienanstalt Berlin-Brandenburg) a mmv (Medienanstalt Mecklenburg-Vorpommern). Vysílání obou programů nebude kódováno, to znamená, že se k němu budou moci bez problémů dostat například i zájemci z České republiky, případně ze Slovenska. Webové stránky projektů lze najít na adresách http://www.mabb.de/ a http://www.medienanstalt-mv.de.

Parametry příjmu: Astra 2C (19,2 stupně východně), 12148/H, SR SR 27 500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Našli jste v článku chybu?