Hlavní navigace

Na seminář o rozhlasové digitalizaci do sněmovny dorazí všichni tři operátoři DAB+

22. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ PROGRAM – Český rozhlas potvrdil termín semináře na čtvrtek 31. ledna. Akce proběhne v sále Státních aktů v Poslanecké sněmovně pod záštitou Volebního výboru.

Za účasti zástupců všech tří operátorů sítí pro zemský digitální rozhlas proběhne ve čtvrtek 31. ledna v Poslanecké sněmovně odborný seminář Českého rozhlasu o digitalizaci rozhlasového vysílání. Vedle neúnavného propagátora digitálního vysílání Tomáše Řapka, jehož společnost Teleko již provozuje multiplexy DAB/DAB+ v Praze, Brně, na Ostravsku, v Královéhradeckém a Libereckém kraji, na akce dorazí i zástupci společností RTIcz a Českých Radiokomunikací, které rovněž vlastní oprávnění pro provoz rozhlasových digitálních sítí v Česku.

K TÉMATU: Poslanecký seminář o rozhlasové digitalizaci se odsouvá o dva týdny na 31. ledna

Za plzeňskou firmu RTIcz, která po Novém roce zahájila vysílání na Plzeňsku a Českobudějovicku, na semináři vystoupí provozní ředitel Roman Kropáček, za České Radiokomunikace manažer pro rozvoj služeb a strategii Marcel Procházka. Jediné České Radiokomunikace dosud vlastní síť pro digitální rozhlas nespustily. Operátorům rozhlasových multiplexů bude věnován samostatný blok na závěr semináře, před nimi pohovoří zástupci státu a regulačních orgánů a provozovatelé rozhlasového vysílání.

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas dorazil na Českobudějovicko, firma RTIcz tam šíří Rádio Proglas

KL24

Pořádající Český rozhlas na akci zastoupí generální ředitel Peter Duhan, jeho náměstek pro strategický rozvoj René Zavoral a analytik Filip Rožánek, za komerční rádia vystoupí člen představenstva Lagardere Active ČR Miroslav Šimánek a generální ředitel prvního čistě digitálního českého komerčního rádia SeeJay Svatopluk Janík. Seminář začíná ve 14 hodin v sále Státních aktů Poslanecké sněmovny a je přístupný veřejnosti.

Program semináře Českého rozhlasu o digitalizaci rozhlasového vysílání by potucek793

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).