Hlavní navigace

Na seminář o rozhlasové digitalizaci do sněmovny dorazí všichni tři operátoři DAB+

Jan Potůček

UVNITŘ PROGRAM – Český rozhlas potvrdil termín semináře na čtvrtek 31. ledna. Akce proběhne v sále Státních aktů v Poslanecké sněmovně pod záštitou Volebního výboru.

Doba čtení: 1 minuta

Za účasti zástupců všech tří operátorů sítí pro zemský digitální rozhlas proběhne ve čtvrtek 31. ledna v Poslanecké sněmovně odborný seminář Českého rozhlasu o digitalizaci rozhlasového vysílání. Vedle neúnavného propagátora digitálního vysílání Tomáše Řapka, jehož společnost Teleko již provozuje multiplexy DAB/DAB+ v Praze, Brně, na Ostravsku, v Královéhradeckém a Libereckém kraji, na akce dorazí i zástupci společností RTIcz a Českých Radiokomunikací, které rovněž vlastní oprávnění pro provoz rozhlasových digitálních sítí v Česku.

K TÉMATU: Poslanecký seminář o rozhlasové digitalizaci se odsouvá o dva týdny na 31. ledna

Za plzeňskou firmu RTIcz, která po Novém roce zahájila vysílání na Plzeňsku a Českobudějovicku, na semináři vystoupí provozní ředitel Roman Kropáček, za České Radiokomunikace manažer pro rozvoj služeb a strategii Marcel Procházka. Jediné České Radiokomunikace dosud vlastní síť pro digitální rozhlas nespustily. Operátorům rozhlasových multiplexů bude věnován samostatný blok na závěr semináře, před nimi pohovoří zástupci státu a regulačních orgánů a provozovatelé rozhlasového vysílání.

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas dorazil na Českobudějovicko, firma RTIcz tam šíří Rádio Proglas

Content 2018 tip Kajnar

Pořádající Český rozhlas na akci zastoupí generální ředitel Peter Duhan, jeho náměstek pro strategický rozvoj René Zavoral a analytik Filip Rožánek, za komerční rádia vystoupí člen představenstva Lagardere Active ČR Miroslav Šimánek a generální ředitel prvního čistě digitálního českého komerčního rádia SeeJay Svatopluk Janík. Seminář začíná ve 14 hodin v sále Státních aktů Poslanecké sněmovny a je přístupný veřejnosti.

Program semináře Českého rozhlasu o digitalizaci rozhlasového vysílání by potucek793

Našli jste v článku chybu?