Hlavní navigace

Na set-top-boxu můžete naladit i nový firmware

6. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

6. 2. 2009

Pokud se vám stane, že na terestrickém set-top-boxu nebo televizoru naladíte novou pozici, nemusí jít nutně o rozšíření programové nabídky. Serveru DigiZone.cz tuto informaci potvrdila tisková mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianová. Jeden ze čtenářů se na nás obrátil s tím, že se mu na jeho přijímači podařilo naladit kanál s názvem TEST. Ten byl kromě televizí Prima, Prima 2 (test karta), Nova a Nova Cinema součástí multiplexu 2. Zajímavostí však bylo, že se neuložil.

Jednalo se o pravidelnou aktualizaci firmwaru některých televizních přijímačů, kdy se u nového ladění může tato informace projevit jako další programová pozice, řekla DigiZone.cz Fianová. Případ, kdy se firmware objevil jako nový televizní kanál, se stal v Brně. Upozornil na něj p. Jakub. Nedávno musel např. operátor multiplexu 3, společnost Czech Digital Group, řešit problém s televizory LG, kdy firmware způsoboval nefunkčnost těchto zařízení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.