Hlavní navigace

Na Slovensku by mohl vzniknout podobný portál jako tn.cz

20. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 8. 2008

Slovenská komerční televize Markíza, sesterská stanice české Novy, má se svým zpravodajským portálem velké plány. Je otázkou zdali vznikne podobný projekt jako tn.cz, web Markízadnes.sk by se však měl profilovat rozhodně jinak, než jak tomu je u služebně staršího televizního portálu Markíza.sk. O plánovaných změnách informuje Mediálne.sk. Prvním krokem osamostatnění webu má být skutečnost, že televize si už svůj portál nechává generovat v samostatné návštěvnosti. Portál sice nedosáhl nějakých závratných čísel, ale přesto vygeneroval měsíční návštěvnost téměř 280 tisíc reálných uživatelů.

Markízadnes.sk se dokonce dostala nad server Aktuálne.sk s 264 tisící uživateli a přiblížila se Času.sk s 299 reálnými návštěvníky. Mediálne.sk však zároveň konstatuje, že není na místě přílišný optimismus, protože se dá počítat s tím, že většina návštěvníků, kteří na zpravodajskou sekci zavítají, jsou uživatelé, jež přišli ze stránek Markíza.sk s téměř půlmilionovou čtenářskou obcí. Šéf centra interaktivity v Markíze Roman Neuschl serveru Mediálne.sk řekl, že nová značka předznamenává větší plány s internetovým zpravodajstvím.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).