Hlavní navigace

Na Slovensku odstartoval multiplex 4. Jeho provozovatel v něm ale zatím nic nešíří

3. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový zemský multiplex by měl kombinovat kódované i nekódované vysílání. Operátor ale pro něho nevyužije standard DVB-T2, ale pouze kódování MPEG-4/AVC.

Slovenský telekomunikační operátor Towercom, tamní obdoba Českých Radiokomunikací, spustil u našich východních sousedů 30. srpna čtvrtý zemský multiplex. Síť však prozatím překvapivě neobsahuje vůbec žádný obsah. Znamená to, že televizory, případně set-top-boxy, sice tento multiplex „vidí“, nicméně nic nenaladí. Towercom na svém webu uvádí, že programovou nabídku a technické podmínky příjmu odhalí v blízké budoucnosti.

Mobile Internet Forum 2022

K TÉMATU: Multiplex 4 bude na Slovensku pravděpodobně placený, ale ne v DVB-T2

V tuto chvíli se ví tedy pouze to, že multiplex bude vysílat v normě MPEG-4/AVC a jako první síť na Slovensku by měl být částečně zpoplatněn. Zájemci, kteří by se chtěli pokoušet o jeho zachycení na českém území, mohou vyzkoušet příjem z česko-slovenského vysílače Veľká Javorina. Podle reakcí v našem diskusním fóru už se to skutečně povedlo. Kanál 23 z Veľké Javoriny mně jede bezvadně a stabilně na úrovni kanálu 56 (taktéž DVB-T z tohoto vysílače, pozn. red.), uvedl Josef Zavřel.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.