Hlavní navigace

Na Slovensku se opakuje situace známá z ČR. Do vedení RTVS přichází lidé z Markízy

15. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Generální ředitel Rozhlasu a televize Slovenska se rozhodl přeobsadit pozice ředitele zpravodajství, programového ředitele a ekonomické ředitelky. Všichni manažeři působili dříve na Markíze.

Inspiraci v České republice pravděpodobně nabral nový generální ředitel Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS) Václav Mika. Podobně jako šéf České televize Petr Dvořák do svého stávajícího působiště začal nabírat zaměstnance z komerční sféry. Zatímco jeho protějšek přesouval bývalý personál televize Nova na Kavčí hory, přecházejí teď někdejší zaměstnanci Markízy do Mlynské doliny. Tento krok je ale ze strany Miky pochopitelný. Počínání jiného manažera by v této pozici pravděpodobně nevypadalo jinak.

K TÉMATU: Historie se opakuje: Slovenskou televizi povede bývalý šéf Markízy Václav Mika

Václav Mika dnes jmenoval ředitelem Centra zpravodajství RTVS bývalého šéfredaktora zpravodajství na Markíze Lukáše Dika. Působení ve zpravodajství RTVS je pro mě výzvou – kvalitou přesvědčit diváky, že po letech pokusů a omylů si veřejnoprávní médium zaslouží jejich důvěru a  je hodné peněz, které za něj platí. Česká televize i britská BBC jsou důkazem toho, že veřejnoprávní koncept funguje, uvedl při této příležitosti Diko. Veřejnoprávní zpravodajství je podle jeho slov nutné opět dostat na úroveň hodnou 21. století.

KL24

Z ARCHIVU: Slovenská Markíza změní generálního ředitele. Václav Mika končí

Další personální změnou ve vrcholovém managementu Rozhlasu a televize Slovenska je pozice programového ředitele organizační složky Slovenská televize. Od dnešního dne se jím stal Tibor Búza.Řízení programu Slovenské televize je pro mě nejen výzvou, ale i přirozeným pokračováním mé kariéry, konstatoval Búza, který chce v oblasti programu nabídnout alternativu ke komerčním televizím. Tým Václava Miky posilnila i dlouholetá jednatelka společnosti Markíza-Slovakia Radka Doehring, nyní ekonomická ředitelka, která dříve zastupovala zájmy CME. Její pozice byla podobná Milanu Cimirotovi, dříve jednateli CET 21, který teď fakticky vykonává pozici provozního ředitele ČT.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).