Hlavní navigace

Digitální experiment na Slovensku se rozšiřuje

2. 3. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
2. 3. 2006

Slovenské Radiokomunikace, odštěpný podnik Slovak Telecomu, včera spustily třetí vysílač jednofrekvenční digitální sítě bratislavského experimentálního multiplexu v Malackách. Přesto, že jde o lokalitu blízko české hranice, nízký výkon vysílače (200 W) neumožňuje příjem tohoto experimentu na české straně.

Další dva vysílače slovenských Radiokomunikací jsou v lokalitách Kamzík a Technopol přímo v Bratislavě. Síť tří vysílačů pokrývá kromě hlavního města i území zhruba 30 až 35 kilometrů v okolí směrem na Podunajskou a Záhorskou nížinu, diginální televizi si tak může naladit přibližně 600 tisíc lidí. Diváci mohou v multiplexu na 66. kanále sledovat čtyři televizní stanice (STV 1, JOJ, TA3 a Markíza) a poslouchat stejný počet rádií (Rádio Slovensko, Fun Rádio, Rádio Lumen a Rádio Expres). Radiokomunikace provozují ještě experiment v Banské Bystrici a Zvolenu, konkurenční firma Telecom Corp. pak v Košicích. V současnosti může digitální signál přijímat zhruba 14 procent Slováků.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je výkonným ředitelem společnosti Internet Info, s.r.o. a v současné době předsedou Výkonné rady SPIR. Věnuje se marketingu, internetovému prostředí, médiím a příležitostnému moderování. Své občasné postřehy umisťuje na web Simindr.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).