Hlavní navigace

Na Slovensku testuje další zemský DVB-T multiplex, na starosti ho má Towercom

6. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátor udělal už v minulosti několik kroků, které by mohly na Slovensku směřovat k zavedení pozemní placené televize. Společnost to ale odmítla komentovat.

Telekomunikační operátor Towercom, slovenská obdoba Českých Radiokomunikací, se u našich východních sousedů připravuje na spuštění prvního zemského digitálního multiplexu (DVB-T). V současné době je jeho provoz na bázi experimentu a běží z několika vysílačů. Na testy upozornil server Živé.sk. Na Slovensku už sice fungují dvě pozemní sítě, ale mají jiný systém označování, první síť je „Druhý multiplex“ a následující pak „Veřejnoprávní multiplex“.

MM socky3

BLOG LUKÁŠE POLÁKA: Na Slovensku vše směřuje k zavedení pozemní placené televize

Co se v multiplexu objeví za programy, je prozatím otázkou. Operátor však musel zkušební provoz zahájit do 31. března, tedy termínu, kterým byl vázán. Už několik týdnů se intenzivně připravujeme na provoz sítě prvního multiplexu. (…) Z tohoto důvodu byly v těchto dnech zprovozněny vysílače prvního multiplexu, a to konkrétně Košice – Heringeš, Košice – Dubník a Bardejov – Magura, uvedl při této příležitosti pro Živé.sk Milan Herman, manažer strategie a rozvoje Towercomu. Firma už je provozovatelem takzvaného čtvrtého multiplexu, ten však už vysílá od srpna 2012 prázdný.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.