Hlavní navigace

Na Slow TV můžete zhlédnout ptačí hotel. Má už i první návštěvníky

7. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pětihvězdičkový hotel pro ptáčky vytvořil, po konzultaci s odborníky z České společnosti ornitologické, designér Petr Bakoš a další tvůrci z pražské Harddecore Gallery.

Lino, tapety, designová police, svítidlo a tematické plakáty, to vše v těchto extra moderních ptačích budkách najdete. Luxusní apartmány ptačího hotelu jsou dva: modrý umístěný na jabloni a růžový na túji. Oba se nacházejí v krásném prostředí Botanické zahrady v Praze Albertově a mají už i první návštěvníky.

Jsou to určitě nejluxusnější ptačí budky v České republice, říká Ivan Sobička, šéfredaktor pořadu Slow TV. Aniž si to ptáčci uvědomují, mají k dispozici kromě moderního designu také Wi-Fi připojení, dálkově ovládaná světla, záložní zdroj energie a hlavně inteligentní kamerový systém s nočním viděním.

ČTĚTE TAKÉ: Internetová Slow TV nabídne ptáky na lesním krmítku i pohled z vlaku

Hlavní nádraží si na Playtvak.cz pustilo skoro půl milionu diváků

KL24

Za projektem Slow TV stojí mediální skupina Mafra a nový „ptačí“ program se inspiroval pořady norské televize NRK, která podobný nápad realizovala pod názvem Piip Show. V každém z obou apartmánů zajišťují přímý přenos dvě miniaturní kamery, které lze přepínat – jedna je na stropě a druhá na zadní stěně.

Budky byly konzultovány s několika odborníky z České společnosti ornitologické. Důležité je, že se podmínky nesmí po zahnízdění ptáků měnit, což všichni důsledně dodržují.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).