Hlavní navigace

Na start Country no.1 si budeme muset ještě chvíli počkat, bude to ale v květnu

5. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTOGALERIE – Provozovatel programu má od operátora garantovanou smlouvou obrazovou i zvukovou kvalitu, takže diváci se nemusí obávat, že by šlo o „mazanici“.

Vedení očekávaného hudebního kanálu Country no.1, sesterské stanice televize Šlágr, muselo ustoupit ze svého původního plánu, že tento program odstartuje nejpozději ve středu 7. května. Serveru DigiZone.cz to potvrdil jeho výkonný ředitel Robert Kvapil. Podle jeho vyjádření pro naši redakci nejsou za touto skutečností technické komplikace, ale čekání na druhou várku klipů do databáze hudebního kanálu. V současné době máme k dispozici přibližně 350 zahraničních klipů a stejný počet klipů by nám měl ještě dorazit. Spolu s českými klipy by jich tak mělo být celkem okolo tisícovky, konstatoval Kvapil.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Country no. 1 vysílá v pozemní síti ve snížené kvalitě pouze dočasně

Výkonný ředitel stanice zatím neuvedl, kdy přesně by měl kanál odstartovat. V SMS zprávě, kterou zaslal naší redakci, uvedl, že to bude po půlce května. Robert Kvapil zároveň zdůraznil, že první česko-slovenská country televize má od operátora multiplexu 4, ve kterém bude šířena, tedy od společnosti Digital Broadcasting, garantovanou kvalitu obrazu i zvuku a diváci se tedy mohou těšit na to, že technické provedení programu bude po jeho startu kvalitní. Po Rebelu bude Country no.1 druhým hudební kanálem šířeným v této síti, a to vedle stanic Nova Cinema, Fanda, Smíchov, Telka, Relax a případně ještě regionálek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.