Hlavní navigace

Na start tematického kanálu Festival připraví diváky série filmových DVD

18. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice Film Europe Ivana Hronce a jeho týmu je pouze jedním z několika distribučních kanálů, prostřednictvím kterého se k divákům může dostat kvalitní tvorba starého kontinentu.

Slovenský podnikatel Ivan Hronec spustí letos prostřednictvím společnosti Film Europe, jejímž je zakladatelem, tematický kanál Festival. Jak již server DigiZone.cz upozornil, půjde o stanici, která bude orientovaná výhradně na festivalový film, zejména pak přehlídku titulů z Be2Can (Benátky, Berlinale, Cannes). Hronec se svým týmem ale bude postupně filmové fandy připravovat na start stanice každý měsíc uvedením jednoho titulu na DVD. První film, který již takto vyšel, byla 13. prosince Velká nádhera. Film Europe uvádí sadu titulů pod označením Festival 12.

MMF tip early

K TÉMATU: Film Europe spustí tematický kanál Festival, odstartovat by mohl do léta

Hronec se svým týmem je na českém i slovenském trhu unikát. Stanice Film Europe je totiž pouze jedním z několika distribučních kanálů, prostřednictvím kterého se k divákům může dostat kvalitní tvorba starého kontinentu. Samotná cesta už začíná prakticky na evropských festivalech, kde slovenský podnikatel vytipovává filmy, které by mohly být oceněny. Následně je pak prostřednictvím kinodistribuce uvede na stříbrné plátno a později i na VOD nebo DVD. Dlouhodobě spolupracuje se společností O2, kde uvádí tituly v rámci O2 Videotéky.

Plán titulů, které Film Europe vydalo/vydá na DVD:

  • 13. prosince 2015 – Velká nádhera (Itálie, Francie; 2013, viz ČSFD)
  • 13. ledna – Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě (Švédsko, Norsko, Dánsko, Francie, Německo; 2014, viz ČSFD)
  • 13. února – Dva dny, jedna noc (Belgie, Itálie, Francie; 2014, viz ČSFD)
  • 13. března – Leviatan (Rusko; 2014, viz ČSFD)
  • 13. dubna – Život Adele (Francie, Tunisko, Belgie, Španělsko; 2013, viz ČSFD)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).