Hlavní navigace

DigiZone.cz a Podnikatel.cz na téma: koncesionářské poplatky

19. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelé, platíte za své zaměstnance koncesionářské poplatky? Přijde vám ta otázka přehnaná? Stačí letmý pohled do zákona, abyste zjistili, že právnická osoba musí platit koncesionářský poplatek za každý rozhlasový nebo televizní přijímač. A za takový přijímač se v případě rozhlasu považuje i služební mobil s analogovým tunerem pro poslech rádia, autorádio ve služebním automobilu nebo v případě televize počítač s televizní kartou. Že je nepoužíváte k tomuto účelu? Českou televizi ani Český…

Podnikatelé, platíte za své zaměstnance koncesionářské poplatky? Přijde vám ta otázka přehnaná? Stačí letmý pohled do zákona, abyste zjistili, že právnická osoba musí platit koncesionářský poplatek za každý rozhlasový nebo televizní přijímač. A za takový přijímač se v případě rozhlasu považuje i služební mobil s analogovým tunerem pro poslech rádia, autorádio ve služebním automobilu nebo v případě televize počítač s televizní kartou. Že je nepoužíváte k tomuto účelu? Českou televizi ani Český rozhlas to nezajímá.

Téma koncesionářských poplatků ve vztahu k podnikatelům a firmám podrobně rozebírají naše sesterské servery DigiZone.cz a Podnikatel.cz v dnešních článcích Podnikatelé, platíte za své zaměstnance koncesionářské poplatky? a Neplatíte koncesionářské poplatky za mobil? Pozor na pokutu. Dočtete se v nich o tom, co k tématu říká zákon a co veřejnoprávní média, jak se koncesionářské poplatky v praxi vybírají, jaká všechna zařízení je nutno přihlásit a jaké hrozí případné sankce.