Hlavní navigace

Na vlastní kůži: Jak jsem nahlásil nelegální software BSA

Jan Beránek

Máte rádi „bonzovací“ tlačítka? Jedno si můžete vyzkoušet na webu vyhledávajícím nelegální software. My jsme zjistili, co se stane, když vás někdo nahlásí.

O praktikách a do jisté míry hraničních postupech tuzemského zastoupení BSA se toho už napsalo mnoho. Shrnujeme to i v našem loňském textu Proč už BSA nejde s tím udáváním za peníze do… cloudu?

Jak to ale funguje na vlastní kůži? Kolega Chvátal ze serveru Měšec se pustil do dobrodružného experimentu. „Nahlásil jsem BSA, že mám na svých počítačích v domácnosti i ve „firmě“ nelegální software a čekal jsem, co se bude dít. Bylo potřeba vymyslet a sehrát důvěryhodný scénář. Udička byla hozena a BSA se chytla,“ tvrdí Dalibor ve své reportáži. 

Jak jsem nahlásil nelegální software BSA (TEST)

Co všechno v Daliborově reportáži najdete?

  • Jak probíhá udání.
  • Jak probíhá domovní prohlídka a prohlídka provozovny.
  • Jak teoreticky oficiálně postupuje BSA, právníci a Policie ČR.
  • Jak to funguje v praxi.
  • Jak lze zneužít hlášení pro pomstu či křivé obvinění.

Celý příběh shrnul do svého textu na našem partnerském serveru Měšec

Našli jste v článku chybu?
14. 5. 2016 21:20
Tomáš2 (neregistrovaný)

doklady byly, stejně tak byly klíče a v pořádku licence, každý pc měl svoje evidenční číslo a pod ním bylo vše k dispozici, v tom problém nebyl, dělám to 30 let. Nejednalo se o OEM, takže nálepky s kódem na PC nebyly nutné, což byl jeden z argumentů BSA (teda nějaké advokátní kanceláře).

Problém byl v asi třech desítkách stránek v právničině, vyčíslené škodě za 40 počítačů asi na 1,5m, obvinění, že jednáním docházelo k řadě porušení jejich duševního vlastnictví a k dělání příkladu ostatním, aby…

14. 5. 2016 13:22

Pokud vlastníš legálně drženou zbraň, tak soudní příkaz ke vstupu do bytu už nepotřebují...