Hlavní navigace

Na vypínání analogu na Klatovsku se digihlídek ptají především senioři

9. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 2. 2010

Zejména senioři pokládají otázky motorizovaným digihlídkám, které brázdí Klatovsko a informují občany o blížícím se termínu ukončení analogového televizního vysílání z tamního vysílače Barák. Analogová televize se na Klatovsku a Sušicku odmlčí již 28. února. Diváci, kteří nechtějí přijít o možnost sledovat televizi, do té doby musí přejít na některý ze způsobů digitálního příjmu televizního signálu.

TABULKA: Termíny vypínání všech analogových vysílačů v územní oblasti Sušice

Nejčastěji se nás lidé ptají, když ještě nemají zakoupené zařízení pro příjem digitálního signálu, co je lepší varianta, jestli koupě set–top boxu nebo satelitního přijímače. Dotazů ovšem mnoho není, většina diváků už zřejmě na digitální příjem přešla, ptají se většinou senioři, řekl Klatovskému deníku Michal Prétl, člen digihlídky, které do oblasti vyslala Národní koordinační skupina pro digitalizaci televizního vysílání v rámci státní informační kampaně.

K TÉMATU: Prima začala na Sušicku vysílat informační lištu k vypnutí analogu

UXD

Za leden dighlídky objely přibližně devadesát měst a obcí, přičemž se soustředily na obce nad dvě stě obyvatel. Objednat si ji ale mohou i menší obce, stačí vyplnit formulář na státním informačním webu k digitalizaci www.digitalne.tv. Více se ptají lidé ve městech, je to zřejmě kvůli tomu, že na vesnicích byly často problémy s příjmem analogového signálu, takže většina lidí si pořídila satelit nebo přešla na digitální příjem už dříve, vysvětlil listu Prétl.

Na Klatovsku rovněž fungují čtyři informační centra, v nichž s přechodem na digitální vysílání pomohou handicapovaným občanům. Zájemci je naleznou v Klatovech, Sušici, Horažďovicích a Nýrsku. Tato centra budou fungovat ještě dva týdny po vypnutí analogového televizního vysílání v oblasti.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.